Блог

Ден на отворените врати

В нашето училище се проведе Ден на отворените врати за седмокласници и техните родители. Гостите имаха възможност да се запознаят с учебната среда, професиите и възможностите, които училището предлага.

Учениците от седми клас наблюдаваха интересни опити по химия, които предизвикаха любопитството им и им показаха колко увлекателна може да бъде науката. В компютърните кабинети те се включиха в различни практически дейности — пробваха да сглобяват компютър, правиха промени в приложение, като променяха неговия изглед, и рисуваха на графични таблети. Освен това седмокласниците бяха запознати с основните етапи при изграждането на реклама — от идеята и планирането до оформянето на визията и представянето на готовия продукт.

Посещението премина в приятна и вдъхновяваща атмосфера. Седмокласниците и техните родители имаха възможност да усетят духа на училището, да зададат своите въпроси и да се докоснат до част от обучението и практическите занимания, които очакват бъдещите ученици.

Блог

Абитуриентите плащат сами здравните си вноски

В Министерството на образованието и науката е постъпило писмо от г-жа Милена Кръстанова, изпълнителен директор на Националната агенция за приходите (НАП), относно намаляване на риска от недеклариране и невнасяне на здравни вноски от завършващите средно образование ученици. С цел повишаване на тяхната информираност относно здравноосигурителните им задължения приложено изпращам пакет материали (текст на съобщение „Абитуриентите плащат сами здравните си вноски“, линк към видеоматериал във Facebook, както и материал (текст и визия), подходящ и за публикуване в социалните медии, в случай че училището използва такива канали за комуникация (напр. Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, TikTok и др.), предоставени от НАП.

Прикачваме ви:

1. Приложение 1 – текст на електронно съобщение

2. Приложение 2 – проект на пост за социални медии

3. Приложение 3 – визия

4. Линк към видеоматериала във Facebook:

https://www.facebook.com/reel/902052344215707

Блог

От капката дъжд до чашата вода… и още по-далеч — към знанието.

По покана на екипа на ОУ „Братя Миладинови“ ученици от специалност „Екология и опазване на околната среда“ на ПГХТ „Акад. Н. Д. Зелинский“, заедно със своите учители- инж. Анита Манолова и инж. Ани Апрахамова, проведоха вдъхновяващ открит урок на тема „Пътят на водата – от капката дъжд до чашата вода“.

Никол и Симеон от 11.а клас превърнаха науката в истинско преживяване – те показаха нагледно различни методи за пречистване на вода, измериха pH на проби с различен произход и разказаха на петокласниците защо опазването на водните ресурси е кауза, която засяга всеки от нас.

Любопитството в класната стая беше на високо ниво – малките ученици впечатлиха с активност, въпроси и отлични знания за водата. А когато науката срещне любопитството, резултатът е повече от добър урок – получава се вдъхновение.

Това е само началото на едно красиво партньорство между малки и големи ученици, обединени от идеята да пазят най-ценния ресурс на планетата – водата.

Разгледайте снимки от събитието – защото добрите примери заслужават да бъдат видени.