Блог

Участие на ученици от ПГХТ „Акад. Н. Д. Зелинский“ в конференцията „Да мислим екологично за бъдещето“

Да мислим екологично за бъдещето

От 18 до 20 март се провежда десетата юбилейна конференция
„Да мислим екологично за бъдещето“, организирана от
БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“ – катедра
„Екология и опазване на околната среда“.

Със свои проекти във форума се включиха ученици от XI и XII клас на
ПГХТ „Акад. Н. Д. Зелинский“. Журито беше впечатлено от знанията,
екологичното мислене, представянето и изработените макети на бъдещите еколози на гимназията.

В надпреварата за призовите места тази година участват ученици и студенти от
Бургас и областта, София, Пловдив, Варна, Стара Загора, Благоевград, Сливен,
Кърджали, Кнежа, Чепеларе и Ямбол
.

Проекти на учениците

  1. „Биологично разнообразие на най-голямата тропическа гора в света“
    изработен от Никол Тинкова, Симеон Христов и Христо Костадинов,
    ученици от XIа клас, специалност
    „Екология и опазване на околната среда“.
  2. „Пречистване на води“ – проект на
    Леонид Димитров и Станимира Котева от
    XIIа клас, специалност
    „Екология и опазване на околната среда“.
  3. „Синя икономика“ – изработен от
    Айлин Шакир, Екатерина Будовская и Мерием Реджеб,
    ученици от XIIа клас, специалност
    „Екология и опазване на околната среда“.

Пожелаваме проектите да бъдат класирани сред най-добрите, да донесат нови поводи за гордост
и да вдъхновят още повече млади хора да работят за опазването на околната среда.