Да мислим екологично за бъдещето
От 18 до 20 март се провежда десетата юбилейна конференция
„Да мислим екологично за бъдещето“, организирана от
БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“ – катедра
„Екология и опазване на околната среда“.
Със свои проекти във форума се включиха ученици от XI и XII клас на
ПГХТ „Акад. Н. Д. Зелинский“. Журито беше впечатлено от знанията,
екологичното мислене, представянето и изработените макети на бъдещите еколози на гимназията.
В надпреварата за призовите места тази година участват ученици и студенти от
Бургас и областта, София, Пловдив, Варна, Стара Загора, Благоевград, Сливен,
Кърджали, Кнежа, Чепеларе и Ямбол.
Проекти на учениците
- „Биологично разнообразие на най-голямата тропическа гора в света“ –
изработен от Никол Тинкова, Симеон Христов и Христо Костадинов,
ученици от XIа клас, специалност
„Екология и опазване на околната среда“. - „Пречистване на води“ – проект на
Леонид Димитров и Станимира Котева от
XIIа клас, специалност
„Екология и опазване на околната среда“. - „Синя икономика“ – изработен от
Айлин Шакир, Екатерина Будовская и Мерием Реджеб,
ученици от XIIа клас, специалност
„Екология и опазване на околната среда“.
Пожелаваме проектите да бъдат класирани сред най-добрите, да донесат нови поводи за гордост
и да вдъхновят още повече млади хора да работят за опазването на околната среда.









